ПРИВІТАННЯ СВЯТІЙШОМУ ФІЛАРЕТУ ПАТРІАРХУ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ З НАГОДИ 20-РІЧЧЯ ІНТРОНІЗАЦІЇ

patr2016“Таким i повинен бути у нас Первосвященик:

святий, незлобливий‚ непорочний, вiддiлений вiд грiшникiв i пiднесений вище небес”

(Євр. 7, 26)

Ваша Святосте!

Прийміть щиросердечні вітання з нагоди 20-річниці інтронізації Вашої Святості на Київському Патріаршому престолі від повноти викладачів та вихованців Рівненської духовної семінарії!

Зволенням Духа Святого, Який  всюди є і все животворить, та соборним волевиявленням Господь поклав на Ваші плечі тяжкий Хрест “пасти Церкву Господа i Бо­га, яку Вiн надбав Кров’ю Своєю” (Діян. 20, 28).

За ці двадцять років Ви і Ваша паства пройшли складні роки сповнені і духовного випробування, і морального виклику спокус сучасності, і  нечесного політиканства за посередництвом анафем з боку Москви, і залякування грубою силою з боку сильних світу цього, однак Господь Вас зміцнив і Ви вистояли і перемогли всіх тих, хто гонив Вас і Вашу паству. Бо більшість з тих, хто зневажав нашу Церкву сьогодні стали її вірними дітьми. А тому Ваше першосвятительське служіння воістину є подвигом: Ви кожну хвилину свого життя віддаєте Богові і своєму українському народові – звершуючи богослужіння, відвідуючи єпархії та парафії, беручи участь у різноманітних наукових та громадських заходах, виступаючи по радіо та телебаченню, працюючи над перекладами, проводячи духовні бесіди із ввіреною Вам паствою, а найголовніше – підносячи постійні молитви до Престолу Божого за мир і лад у всьому світі, за добрий стан святих Божих Церков, за Богом улюблену та Богом бережену Україну, за її владу та народ, за їхній успіх і процвітання, за визволення нашої священної землі від нашестя чужинців, за єдність Православної Церкви в Україні, за звільнення від влади Москви, та за спасіння всіх!

Ви вболіваєте за розвиток місіонерської та просвітницької діяльності Київського Патріархату, що виявляється у належній підготовці духовенства, яке, за Вашими словами, не повинно дбати про спасіння кожної християнської душі, на високому рівні проповідувати Слово Боже, організовувати та відкривати недільні школи, брати участь у духовному окормленні вірних у лікарнях, війську, місцях позбавлення волі.Ви єдині, хто не боїться свідчити про істину й говорити правду перед сильними світу цього, називаючи речі своїми іменами: добро – добром, зло – злом. Ви показуєте справжній приклад соціального служіння Церкви. У своїх проповідях Ви підтримуєте моральний бойовий дух українських воїнів, надихаючи їх на перемогу. Ви самі придіялєте чимало уваги постійному благодійництву воїнам АТО, біженцям з українського Донбасу і Криму та благословляєте збирати матеріальну й фінансову допомогу для української армії та постраждалих мирних мешканців. Ви допомагаєте в лікуванні поранених та хворих.

Тому 22 жовтня День Вашої інтронізації – сьогодні не тільки всецерковне свято, а всенародне українське свято. Ви, подібно до апостола Павла, є всім для всіх (1 Кор. 9, 22). Отже, в цей урочистий день нехай Всемогутній Господь наповнить Ваше серце “всілякою радістю і миром у вірі” (Рим. 15, 13), нехай зміцнить та примножить Ваші духовні та тілесні сили і пошле Свою всещедру допомогу в подальшому Патріаршому служінні на благо Української Православної Церкви Київського Патріархату, як Помісної Православної Церкви в Україні, в ім’я духовної єдності українського народу і заради процвітання неньки України!

ІС ПОЛЛА ЕТІ ДЕСПОТА!