Відбувся круглий стіл на тему: “Роль науки, релігії та суспільства в контексті реформування вищої школи”

28 жовтня 2015 р. в приміщенні історико-соціологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету в рамках функціонування міждисциплінарного центру з питань дослідження релігії, науки, культури при співпраці вищеназваного ВУЗу та Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату було проведено круглий стіл на тему: “Роль науки, релігії та суспільства в контексті реформування вищої школи”.

Серед виголошених доповідей і виступаючих варто відзначити змістовні виступи: Постоловського Р.М., ретора РДГУ к.і.н., проф. “Філософські підходи до становлення вищих навчальних закладів України”; керуючого Рівненською єпархією УПЦ КП Високопреосвященнійшого Іларіона Архієпископа Рівненського і Острозького; завкафедри філософії РДГУ д.ф.н., проф. Шугаєвої Л.М.; д.п.н. Павелківа Р.В. “Проблема психологізації вищої освіти в Україні”; Пелеха Ю.В. д.п.н., проф. “Розвиток аксіопедагогіки у контексті сучасних аксіологічних теорій”; та ін. Серед виступаючих, були викладачі РДГУ та Рівненської духовної семінарії. Кожен виступ був грунтовно обговорений учасниками круглого столу. Всі доповіді були виголошені за відповідним регламентом та тематичним спрямуванням: напрям “Філософські контексти реформування вищої освіти”, “Політичні аспекти реформування вищої школи”, “Проблеми і перспективи реформування професійно-педагогічної культури”, “Релігійна освіта в контексті суспільно-політичних реалій України”.

Внаслідок жвавого обговорення було прийнято резолюцію, як підсумок головних тез роботи наукового заходу, а також прийнято відповідне звернення до міністерства освіти і науки України.