Привітання Високопреосвященнійшого Іларіона Архієпископа Рівненського і Острозького в день тезоіменитства на честь преподобного Іларіона схимника Печерського

ilarion Vladuka-ILarion


 

Ваше Високопреосвященство, дорогий наш Владико!

Від повноти Рівненської Духовної семінарії прийміть найщиріші вітання в день Вашого тезоіменитства на честь преподобного Іларіона схимника Печерського.

З дитинства благодать Божа і батьківська молитва наповнила Ваше серце любов’ю до храму Божого та церковного благочестя. А тому вибір духовно-богословської освіти у Київській Духовній семінарії та академії був Вашим свідомим вибором, щоб вповні віддати своє життя на служіння Богові та Його святій Церкві. Саме під небесним покровом святого архистратига Божого Михаїла у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі Ви взяли на себе  особливий подвиг у Церкві Христовій – чернечий послух, що прирівнюється ангельському служінню. У чернецтві Вам священноначалля дарувало нового небесного покровителя преподобного Іларіона схимника Печерського. Здобувши вийнятковий досвід у святоотцівській мудрості та богословському пізнанні, Божественна благодать Святого Духа доручила Вам ще одну віху церковно-ієрархічного служіння – єпископський сан. У святительському чині, очоливши древню Чернігівську єпархію, Ви виявили неабиякий талант і самопосвяту: було засновано і освячено низку нових храмів, відбудовано древні церкви, налагоджене управління єпархіальним та парафіяльним життям. А тому як нагороду за Ваш труд у винограднику Христовому, Всемилостивий Господь дарував через Вас і Вашу молитву нового святого у сонмі українських святих: преподобного  Меркурія Бригинського. Невтомної праці і ще більшої самопосвяти і жертовності вимагає Рівненська єпархія, яку Ви очолили у 2012 році. Однак і тут небесне покровительство Ваших заступників та Ваша ревність сприяє зміцненню віри, збільшенню кількості віруючих та парафій, утвердженню Рівненської пастви у християнському благочесті та чистоті. А тому повторюючи слова святого апостола Павла, стверджуємо: “Таким i повинен бути у нас Первосвященик: святий, незлобливий‚ непорочний, вiддiлений вiд грiшникiв i пiднесений вище небес” (Євр. 7, 26).

Тому в цей день Вашого особистого свята ми відчуваємо особливе піднесення і свято душі кожного, виявляючи церковну єдність за словами Пастериначальника Христа: “щоби всі були єдині…” та бажаємо Вам міцного здоров’я і довголіття, чистоти серця та ревності духу, кріпості і сили завжди і словом і ділом правдиво  навчати слову Христової істини!

Многая літа Вам Владико!