КПБА провела Всеукраїнську наукову конференцію для молодих вчених і студентів

16 березня 2017 року у актовій залі Київської православної богословської академії відбулась Всеукраїнська наукова конференція для молодих вчених і студентів «Українська православна богословська думка в загальнохристиянському контексті».

У роботі наукового заходу взяли участь ректор Київської православної богословської академії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, викладачі, аспіранти та студенти КПБА й інших духовних навчальних закладів України.

Розпочалася конференція зі спільної молитви, після якої до учасників із вітальним словом звернувся Патріарший намісник митрополит Епіфаній. У своєму виступі архіпастир зазначив, що для участі в конференції було подано більше 120 заявок. Владика закликав до проведення подібних наукових заходів та участь у них представників усіх богословських навчальних закладів Української Православної Церкви Київського Патріархату. Після вітального слова владика ректор відзначив кращих студентів КПБА стипендіями.

Далі із вітальними словами також виступили: в. о. ректора Івано-Франківського богословського інституту ігумен Феогност (Бодоряк), в. о. ректора Дніпровської духовної семінарії прот. Сергій Нарольський і проректор Рівненської духовної семінарії прот. Петро Мартинюк.

У межах пленарного засідання були заслухані доповіді проректора із наукової роботи КПБА прот. Віталія Клоса «Митрополит Київський і всієї Руси Климент Смолятич «книжник і філософ, який в руській землі не було» (1147 – 1154)», ученого секретаря КПБА свящ. Сергія Колота «Еклезіологічний аспект автокефалії Помісних Православних Церков», аспіранта ІІІ року навчання КПБА диякона Михайла Альмеса «Значення критики в екзегезі блаженного Ієроніма Стридонського», аспірана І року навчання КПБА Фурсенка Єфима «Догмат Викуплення в богослужінні Великої П’ятниці», аспіранта І року навчання Сича Тараса «Погляд Святійшого Патріарха Філарета на автокефалію української Церкви».

Після завершення пленарного засідання робота конфесії продовжилась у секціях біблістики (на якій головували к.б.н., доц. прот. Ярослав Романчук та аспірант 1-го р. н. Іван Кос), богослів’я та філософії (на якій головували к. б. н., доц. Олександр Мирончук та аспірант 1-го р. н. Дещинський Юрій) та церковно-історичних і практичних дисциплін (на якій головували к. б. н., доц. Чокалюк Святослав Михайлович та аспірант 1-го р. н. Кузьменко Тарас). На секційному засіданні наукового заходу проректор РДС прот. Петро Мартинюк виступив із доповіддю на тему: “Христологія преподобного Єфрема Сиріна (на прикладі його слова на Преображення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа)”.

Наприкінці заходу перший проректор КПБА професор протоієрей Олександр Трофимлюк в актовій залі підбив підсумки конференції та накреслив плани на майбутні дослідження.

content_dsc_1716 content_dsc_1718 content_dsc_1723 content_dsc_1740 content_dsc_1771 content_dsc_1777 content_dsc_1784 content_dsc_1808 content_dsc_1818 content_dsc_1874

за матеріалами сайту: https://www.cerkva.info/posts/kyivska-pravoslavna-bohoslovska-akademiia-provela-vseukrainsku-naukovu-konferentsiiu-dlia-molodykh-vchenykh-i-studentiv