у ВПБА проведено міжнародну наукову конференцію: «Державотворення і помісність Церкви: історичні процеси та сучасні реалії»

8 травня 2017 року Божого у Волинській Православній Богословській Академії відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему: «Державотворення і помісність Церкви: історичні процеси та сучасні реалії» (до 100-річчя початків українського національно-церковного відродження 1917 –2017 рр.).

Розпочав конференцію ректор ВПБА прот. Володимир Вакін.

З вітальними словами до присутніх звернулися: керуючий Волинською єпархією УПЦ КП митрополит Луцький і Волинський Михаїл та проректор з наукової роботи та інновацій Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Бояр Андрій Олексійович.

На пленарному засіданні конференції із доповідями виступили: кандидат богословських наук, ректор Рівненської духовної семінарії УПЦ КП прот. Віталій Лотоцький; кандидат історичних наук, доцент кафедри політичної історії ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» Сацький Павло Вікторович; prof. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II — kierownik Katedry Nauk o Polityce, dr hab. Elżbieta Szczot.

Після обіду учасники продовжили роботу конференції в секціях. Доповідачі та учасники обговорили ряд питань на церковно-історичну та богословську проблематику серед яких: еклезіологія  Автокефалії; визначні церковно-громадські діячі століття (1917 – 2017 рр.); періодизація боротьби за автокефальність; утвердження помісності в сучасних умовах; богословське осмислення причин і наслідків суспільних трансформацій та змін державного устрою; культурні та екуменічні цінності європейської інтеграції.

За підсумками роботи конференції було прийнято резолюцію, в якій учасники звертаються до представників духовних та світських навчальних закладів, державних та релігійних інституцій з проханням сфокусувати співпрацю Церкви з державою лише в окремих сферах, зокрема, у вихованні та освіті молоді, соціально-харитативному та капеланському служінні, щоб не втратити своєї духовної свободи та не узалежнитися від держави.

За результатом роботи конференції видано збірник матеріалів.

За матеріалами сайту: http://vpba.org/nauka/950-derzhavotvorennja-i-pomisnist-tserkvi-istorichni-protsesi-ta-suchasni-realiyi.html

????????????????????????????????????