ПАМ’ЯТІ РІВНЕНСЬКОГО АРХІПАСТИРЯ

«Бо слово Боже живе i дiяльне, та гострiше вiд усякого меча двосiчного: воно проникає до роздiлення душi й духу, суглобiв i мізкiв, i судить помисли й намiри сердечнi. I немає створiння, схованого вiд Hього, але все оголене i вiдкрите перед очима Його: Йому дамо звiт.» (Євр. 4,12)

10 грудня цього року виповнюється 15 років з дня упокоєння приснопам’ятного Митрополита Рівненського і Острозького Даниїла (Чокалюка), тіло якого спочиває біля Свято-Покровського кафедрального собору в м. Рівне. З цієї нагоди викладачі та студенти Рівненської Духовної семінарії долучились до належного пошанування Рівненського архіпастиря, впорядкувавши книгу проповідей владики Даниїла – «Живе слово архіпастиря: проповіді, промови і послання». Дане видання здійснене з благословення Його Блаженства, Блаженнійшого Епіфанія Митрополита Київського і всієї України та за підтримки керуючого Рівненською єпархією Високопреосвященнійшого Іларіона Архієпископа Рівненського і Острозького. Книга охоплює збережені проповіді архіпастиря, Різдвяні та Пасхальні послання, промови та слова, які були виголошені в різний час архіпастирського служіння владики. Сподіваємось, книга буде корисною для православного духовенства, студентів та вихованців духовних навчальних закладів і православних українців, які цікавляться питаннями духовного життя.

Життя і діяльність Митрополита Даниїла – це приклад горіння духу і віри, про яке говорить Апостол, це пожертва своїм здоров’ям і життям заради духовного відродження людських душ. Всі ми, його співслужителі, духовні чада і співпрацівники в минулому, з вдячністю згадуємо хвилини спілкування з ним та молимось за упокоєння його душі.

Дана книга проповідей митрополита Даниїла з’явилася у світ не лише як вдячність і шана світлій постаті великого архієрея, але і як необхідність, що викликана духовними потребами часу як для духовенства, так і для українського православного люду. Адже сприймаємо доленосну подію надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України Вселенською Константинопольською Патріархією як наслідок тої титанічної праці і того духовного подвигу, який здійснив у своєму житті блаженної пам’яті митрополит Даниїл.

«Хто вірує в Мене, навіть коли помре, – оживе»  (Ін. 11,25)

Із книгою можна познайомитись за наступним посиланням:

Живе слово Архіпастиря (2)