УРОЧИСТІ СВЯТКУВАННЯ У РІВНЕНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ СЕМІНАРІЇ

12 грудня 2020 р. у Свято-Покровському кафедральному соборі відбулись  урочисті та пам’ятні святкування з нагоди 20 років заснування Рівненської Духовної семінарії та 15 років з дня упокоєння світлої пам’яті митрополита Даниїла (Чокалюка). Готуючись до цьогорічних святкувань викладачі та студенти підготували до друку збірку проповідей митрополита Даниїла, яка вийшла з благословення предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Епіфанія Митрополита Київського і всієї України та за підтримки Високопреосвященнійшого Іларіона Архієпископа Рівненського і Острозького. А також було впорядковано наступний номер щорічного історико-богословського журналу Рівненської Духовної семінарії –   “Андріївський вісник, № 9, 2020”.  З матеріалами цих книг можна познайомитися на семінарському сайті.

Традиційно у свято духовної школи Рівненської єпархії відбулась святкова Божественна літургія, яку очолив Архієпископ Іларіон у співслужінні ректора та викладачів-священиків семінарії. За літургією співав семінарський хор під керівництвом п. Ірини Пасічник. На Малому вході Високопреосвященнійший Архієпископ Іларіон нагородив черговими священичими нагородами викладачів: прот. Віталія Кузіна – хрестом з прикрасами, свящ. Михаїла Сапанюка возвів у сан протоієрея. На запричасному проповідь виголосив студент 4 курсу богословського факультету  Ярослав Собчук, наголосивши на значенні семінарської освіти у вихованні кандидатів у священство, про значення гідного духовного прикладу в особі святого апостола Андрія Первозванного, який є небесним покровителем семінарії, та любові до Церкви, яку в своєму житті показав митрополит Даниїл, який є засновником Рівненської духовної школи. Після подячного молебню, Архієпископ Іларіон нагородив адміністрацію,  викладачів та всіх працівників семінарії високими церковними та єпархіальними нагородами з нагоди 20-річного ювілею. На завершення було відслужено панахиду на могилі приснопам’ятного митрополита Даниїла (Чокалюка), тіло якого спочиває на території Свято-Покровського собору. Урочистості завершились святковою трапезою у семінарії.

За роки існування навчального закладу духовну освіту в ньому здобули сотні випускників, які стали відданими пастирями Церкви Христової, несучи своє служіння не тільки на Рівненщині, а й в інших областях України, а також за кордоном.

Семінарія має богословський факультет, який готує бакалаврів богослов’я (термін навчання 4 роки). На факультеті є стаціонарна та заочна форма навчання. В семінарії вивчають Священне Писання, богословські, історичні та гуманітарні науки, церковний спів. Семінарія має навчальний храм на честь св. апостола Андрія Первозванного, гуртожиток, чудову бібліотеку (більше 15 000 книг, крім періодичних журналів та газет) та читальний зал, комп’ютерний клас, кухню, трапезну та інші технічно-господарські приміщення.

В семінарію на стаціонарну форму навчання приймаються особи православного віросповідання чоловічої статі у віці до 35 років, які мають вищу, неповну вищу або середню освіту. На заочну форму навчання приймаються особи православного віросповідання чоловічої статі у віці до 45 років, які мають вищу, неповну вищу або середню освіту та одружені першим шлюбом. Студенти забезпечуються гуртожитком та харчуванням. Після чотирьох років навчання студенти отримують диплом бакалавра богослов’я, та отримують право вступу до магістратури вищих духовних навчальних закладів Православної Церкви України.

За рішенням педради та з благословення Високопреосвященнійшого Іларіона Архієпископа Рівненського і Острозького було відкрито регентський відділ, із трирічною програмою навчання. Завідувачем цього відділу призначено протодияк. Володимира Іваника, який і є диригентом архієрейського хору “Знамення” Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне. Випускники регентського відділу отримують диплом регента церковнопарафіяльного хору та вчителя предметів духовно-морального спрямування.

Рівненська Духовна семінарія – вищий духовний навчальний заклад закритого типу, який готує священнослужителів, працівників синодальних і єпархіальних управлінь, викладачів християнської етики та моралі та місій для Православної Церкви України.

“Жнива багато, а женців мало” (Мф. 9, 37) – такими словами Ісус Христос сьогодні звертається до молодого покоління нашої України, яке обирає своє майбутнє. Сучасність може запропонувати непевній молоді стрімку кар’єру, багато грошей, успіх у побудові власної справи, але якою б престижною і якісною не була сучасна освіта і які б милозвучні гасла не ставила, однак жоден світський заклад не може задовольнити ту частину людини, яка називається душею. А тому у світлі духовно-моральних цінностей в умовах сучасного марновірства, гонитви за власним добробутом і багатством виняткову роль відіграє духовна освіта, яка велику увагу звертає на людину як на духовну істоту. Студенти духовних навчальних закладів сьогодні можуть отримати не тільки хороші знання й життєво необхідні навички, а й засвоїти головні життєві принципи християнської моралі, духовності та благочестя.