Про семінарію

Духовна освіта на території сучасної Рівненської області веде свій початок з середніх віків, коли засновувалися Острозька академія, Волинська духовна семінарія в Острозі (пізніше – в Кременці, Житомирі), духовні училища в Острозі та Клевані. Були часи піднесення, були й часи занепаду, але духовні навчальні заклади завжди залишалися основними центрами духовної культури та просвіти. Минали століття, але формування духовної освіти, її орієнтація на національні духовні та культурні цінності продовжується й дотепер.rds01

Рівненська Духовна Семінарія веде свою сучасну історію з початку 90-х років ХХ століття, коли Українська Православна Церква Київського Патріархату потребувала нових духовно освічених священнослужителів.  У 1994 при Рівненському єпархіальному управлінні було організовано шестимісячні пастирські курси. У 1999 р. курси було реорганізовано в Рівненське Духовне Училище, а з 2000 року, стараннями митрополита Рівненського і Острозького Даниїла, – в Рівненську Духовну Семінарію.

 

За роки існування навчального закладу духовну освіту в ньому здобули сотні випускників, які стали відданими пастирями Церкви Христової, несучі своє служіння в Рівненській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Київській, Волинській, Хмельницькій, Одеській та інших областях України, а також за кордоном.

Семінарія має богословське відділення, яке готує бакалаврів богослов’я (термін навчання 4 роки). На відділенні є стаціонарна та заочна форма навчання. В семінарії вивчаються Святе Письмо, богословські, історичні та гуманітарні науки, церковний спів. Семінарія має учбовий храм на честь св. апостола Андрія Первозванного, два гуртожитки, чудову бібліотеку та читальний зал.

Вихованці семінарії проходять богослужбову практику, співають в хорі та беруть участь в богослужіннях у кафедральних соборах м. Рівного та в монастирях Рівненської єпархії.

По закінченні семінарії її випускники направляються для продовження навчання у Православних Богословських Академіях у Києві,Львові та Луцьку.